Knight Frank pomáhá Rohlíku s expanzí na evropský trh

17. Prosinec 2021

Realitně poradenská společnost Knight Frank, která letos slaví 30 let působení na českém trhu, v září rozšířila portfolio služeb o servis spojený se zajištěním pronájmu průmyslových nemovitostí.
Oddělení Industrial & Logistics Agency ve spolupráci s pobočkami Knight Frank v Rumunsku a Španělsku a kooperující společností v Itálii zprostředkovalo v těchto zemích pro společnost Rohlík pronájem skladových prostor.ZPĚT
 
   

 "Jsme hrdí na to, že jsme mohli podpořit Rohlík v jeho evropské expanzi. Naše schopnost poradit si s takovým úkolem potvrzuje sílu a zkušenosti českého týmu Industrial & Logistics, stejně jako důležitost mezinárodní kooperace nejen mezi pobočkami Knight Frank, ale také s dalšími stejně zaměřenými společnostmi v dalších zemích Evropy. Těšíme se na další spolupráci s Rohlíkem, který je fantastickým českým úspěchem," říká Markéta Vrbasová, vedoucí oddělení Industrial & Logistics ve společnosti Knight Frank Česká republika. 

V rámci své pokračující expanze spustí Rohlík v první polovině roku 2022 v Itálii a Rumunsku své online služby rozvozu potravin pod novou značkou Sezamo. Od jara 2022 bude mít v Miláně a Bukurešti poprvé přístup k zákaznickým službám skupiny Rohlík téměř 2,5 milionu domácností, přičemž Itálie bude po Německu jejím druhým největším trhem. Následovat bude spuštění služby Sezamo také ve Španělsku a to ve 2. polovině roku 2022.

V Rumunsku si Rohlík v areálu CTParku v Bukurešti nechal na míru postavit objekt o rozloze 10 000 m2. Jak uvádí Roxana Bencze, provozní ředitelka Knight Frank Rumunsko, „jednou z největších výzev v průběhu celé transakce byla organizace prohlídek areálu a města v době pandemie“.
Pouhých 6 km od centra města Milán si pak Rohlík pronajal objekt o rozloze 5 000 m2. Blízkost centra a milánského východního okruhu činí z této lokality skvělý výchozí bod pro jeho italskou expanzi. Na této transakci spolupracoval česká pobočka Knight Frank s italskou společností GVA Redilco.

„Při hledání vhodných prostor jsme se museli vypořádat se specifickými potřebami Rohlíku. Široká nabídka produktů – od čerstvých, chlazených a mražených potravin, přes drogerii až po květiny, vše pod jednou střechou – vyžaduje individuální skladové i logistické řešení“, dodává Vrbasová.

Autor: Knight Frank, Zdroj foto: Shutterstock+420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.