Pražská energetika výrazně zdraží elektřinu a plyn, ten dokonce o 30 %

04. Únor 2022

Společnost Pražská energetika (PRE) zdraží již od dubna elektřinu. Nové ceny budou vyšší v průměru o 25 procent. V květnu PRE zdraží také plyn, a to v průměru o 30 procent.ZPĚT
 
   

Důvodem je skokový nárůst velkoobchodních cen energií. Informoval o tom mluvčí PRE Karel Hanzelka. V tiskové zprávě společnosti se také uvádí, že PRE přistupuje k této změně ceny jako jeden z posledních dodavatelů a nově nastavené ceny jsou vysoce konkurenceschopné a odrážejí reálnou situaci na velkoobchodním trhu. 

Téměř tři čtvrtiny zákazníků PRE žijí v městských bytech a pro odběr elektřiny využívají jednotarifní sazbu. Cena za dodávku se u této kategorie odběratelů podle firmy zvýší v celkové měsíční platbě v rozmezí od 50 do 250 korun v závislosti na použitém produktu a charakteru spotřeby. U ostatních zákazníků využívajících elektřinu například k ohřevu vody se navýší cena opět podle typu produktu a výše spotřeby o 100 až 400 korun měsíčně, uvedla společnost.

Klientů, kteří mají ve smlouvě cenu zafixovanou, se změny netýkají. „Změna se také nedotkne zákazníků, které PRE obsluhuje v rámci dodavatele poslední instance (DPI) a odebírají elektřinu v rámci DPI, a také těch, kteří již z DPI přešli na standardní produkt PRE proud start,“ uvedla v tiskové zprávě společnost.

U plynu bude podle PRE průměrné navýšení kolem 30 procent, ale může se lišit podle druhu využití a velikosti spotřeby. Naprostá většina zákazníků pak zaplatí přibližně o 100 až 300 korun měsíčně více v případě, že používají plyn jen k vaření. Vytápění pak vyjde měsíčně o 250 až 750 korun více, oznámila firma.

Větším dodavatelem elektřiny v Česku než PRE jsou jen společnosti ČEZ a E.ON.

Autor: redakce, ČTK, Novinky / Zdroj foto: Shutterstock
 +420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.