Představujeme modrozelenou čtvrť

13. Leden 2022

Co nového se děje v oblasti rezidenčních nemovitostí?

V pražských Modřanech vyroste nová městská čtvrť, jejímž hlavním mottem je UDRŽITELNOST.ZPĚT
 
   

Modrozelená čtvrť 
Společnost Skanska Reality projekt nazvala Modřanský cukrovar. Bude ho stavět v sedmi etapách a výsledkem bude 800 bytů, jež se mají  pyšnit unikátními zelenými technologiemi. Zelená má být už samotná výstavba, developer počítá s využitím recyklovaných materiálů. Ekologický má být i provoz bytových domů: budou využívat recyklovanou šedou vodu, záchytné nádrže na dešťovou vodu nebo sluneční energii. První etapa Modřanského cukrovaru odstartuje na jaře příštího roku. 

Tesla Hloubětín nabídne byty s rekuperací
Největší český stavitel Central Group zahájil prodej bytů v projektu Tesla Hloubětín. Bývalý průmyslový areál v Praze 9 se promění na moderní rezidenční čtvrť s prostory pro obchody a nabídne bezkonkurenční bydlení v industriálním stylu. Do nabídky jde nyní prvních 89 bytů s promyšlenými a efektivními dispozicemi 1+kk až 4+kk a moderním systémem větrání s rekuperací tepla pro zdravé a klidné bydlení. První etapa bude dokončena v polovině roku 2024.

Praha 9 plánuje novou čtvrť
Nové náměstí Emila Kolbena a kolem něj nová čtvrť s rezidenčními domy, školou i komerčními budovami. Takové jsou představy o využití pozemků nevyužívaných výrobních hal nedaleko O2 areny v pražských Vysočanech. Projekt představila radnice Prahy 9, která chce pozemky vykoupit od společnosti Howden ČKD Compressors. Zároveň nechala vypracovat urbanistickou studii s návrhem podoby nové čtvrti. Z ní mají v budoucnu vycházet soukromí developeři, kteří se budou na projektu podílet.

Autor: Jan Němec, Zdroj foto: Estate, archiv Byznys & Reality
 +420 603 259 151

redakce@zivotzaokny.eu

Autorská práva vykonává vydavatel, publikování, přetištění či šíření obsahu nebo jeho částí jakýmkoliv způsobem v českém či jiném jazyce bez předchozího písemného souhlasu vydavatele – MODERN LIVING s.r.o. – je zakázáno. Tato publikace obsahuje ilustrační obrázky a fotografie z kolekce Shutterstock a archivů. Tyto obrázky jsou chráněny copyrightem a použity v souladu s licencí.